Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes Kamza – Vllaznia

0
242

Mbyllet pa gola pjesa e pare e ndeshjes Kamza – Vllaznia.

Takimi i vlefshëm për javën e 23-të të Kategorisë Superiore mes kryeqytetasve të Ndreut dhe Vllaznisë. Shkodranët vijnë në këtë sfidë më të mobilizuar, ku në 5 takimet e fundit, ka arritur të marrë 3 fitore, ndërsa Kamza ka regjistruar 2 humbje radhazi dhe do të kërkojë rikthimin te fitorja në shtëpi.

Të dy trajnerët kanë bërë pak ndryshime në formacion. Malota rikthehet te shkodranët, ndërsa te kryeqytetasit sfidën e nis nga minuta e parë sulmuesi, Stefan Raçiç.

Komento