Rezarta Smaja, rremben çmimin e parë në Festivalin “Lulebore” në Shkodër

0
172

Rezarta Smaja, me kengen “Shko Dallendyshe” eshte fituese e edicionit te tretre te Festivalit te Muzikes Popullore qytetare “Lulebore” ne Shkoder.

Per dy nete me radhe, ne teatrin Migjeni te Shkodres, eshte mbajtur ky festival i cili vjen ne edicionin e trete te tij.

Mes shume kengeve, juria e cila gjate ketij viti kishte pjese te saj edhe te madhen Roza Anagnosti, ka perzgjedhur edhe kengen fituese, duke i dhene me merite edhe cmimin e pare kengetares Rezarta Smaja, e cila dalloi me performacen e saj nga konkurentet e tjere ne kete festival i cili j jep magji qytettit te Shkodres.

Festivali Lulebore, u rikthye tre vite me pare ne skenen e teatrit Migjeni nen kujdesin e Bashkise se Shkodres nga Zyra e Kultures dhe Trashegimise kulturore, duke i rikthyer ketij qyteti muziken qytetare, nje tradite qe vazhdon dhe me te cilen Shkodra krenohet. /eetimes/

Komento