Imami Ahmed Kalaja i vjen në ndihmë ikonës së humorit Besnik Çinari…

0
862

Imami i njohur Ahmed Kalaja i ka ardhur në ndihmë ikonës së humorit Besnik Çinari pas apelit të bërë nga gazetari Dëfrim Methasani.

 Aktori gjendet shtruar në QSUT dhe imami nuk ka ngurruar të japë ndihmën e tij ekonomike për aktorin shkodran.

“Vërtet fb është kthyer në një media sociale shumë e rëndësishme. I emocionuar nga postimi që bëra dje për aktorin, humoristin dhe artistin shkodran Besnik Çinari, ky njeri fisnik dhe humanist që quhet Ahmed Kalaja, më telefonoi dhe erdhi për të kontribuar për jetën e nje njeriu artist dhe artisti njeri. Zoti ta shpërbleftë miku im. Duhet përmendur fakti që deri tani stafi i kardiokirurgjisë në QSUT ka bërë maksimumin për shërimin e tij”, informon Dëfrim Methasani.

Komento