Aktualitet

Aktualitet

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Gruevski u arratis nga Hani i Hotit me makinën e ambasadës hungareze

Ish kryeministri maqedonas  Nikolla Gruevski ka dalë nga dogana e Hanit të Hotit për t’ju drejtuar më pas Hungarisë ku ka kërkuar azil politik. Ish...

Skafi i Policisë Kufitare zbarkon në Shirokë

Policia Kufitare në të gjithë vendin ka intensifikuar punën, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë në pikat e kalimit të kontrollit kufitar si...

Skafi i Policisë Kufitare zbarkon në Shirokë

Policia Kufitare në të gjithë vendin ka intensifikuar punën, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë në pikat e kalimit të kontrollit kufitar si...

Burdushi akuzohet për mashtrimin e një ‘pacienti’

Prokuroria Themelore e Prizrenit ka ngritur aktakuzë ndaj Hysni Peqani, i njohur si “Burdushi”. Sipas aktakuzës së Prokurorisë, “Burdushi” akuzohet se nga data 20.06.2014 deri...

Përfundon testi fizik te Shkolla e Policisë. Faza e fundit

Ka përfunduar sot testimi fizik për pranimin në “Kolegjin e Policisë” për Patrullë të Përgjithshme. Mësohet se ky testim u zhvillua në ambientet e...

Menaxhimi i Integruar i Burimeve Ujore/Qeveria Shqiptare, Marrëveshje Implementimi me Agjencinë Austriake për Zhvillim

Në kuadër të mbështetjes së Bashkimit Europian (BE) në vendin tonë në lidhje me menaxhimin e integruar të burimeve ujore, Zëvendëskryeministrja e Republikës së...

15 vjeçari Musa Baculi merr pasaportën, vijon mbledhja e parave

“Pasaporta e Musa Baculi u bë brenda një dite, i falenderoj të gjithë ata që ndihmuan në arritjen e kësaj vepre të mirë” kështu...

Mid’hat Frashëri kthehet në atdhe. Eshtrat rivarrosen pranë vëllezërve Frashëri

Mëngjesin e së premtes, në orën 09:00, eshtrat e Mid’hat Frashërit mbërritën në atdhe, ku u pritën me nderime shtetërore. Në prani të autoriteteve, arkmorti...

Vrasjet kriminale në vend, Rama: Hënkshin kokat e njëri-tjetrit, janë të lutur ta bëjnë

Kryeministri Edi Rama ka folur në "Repolitix" përballë gazetarëve Artan Hoxha, Muhamed Veliu dhe Nikollë Lesi, edhe për ngjarjet kriminale në vend. Kreu i qeverisë...

Gjesti fisnik i dentistit Shkodran për të shpëtuar jetën e 15 vjeçarit që është...

Rasti i 15 vjecarit nga Shkodra,Musa Baculi i cili ndodhet në koma duke luftuar për jeten prej rreth 3 muajsh ka angazhuar shumë njerëz...

Na ndiqni

15,764FansLike
42SubscribersSubscribe
- Advertisement -