Aktualitet

Aktualitet

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Taksa, pas sezonit turistik. Formula për banorët e Kukësit dhe pakti me bizneset e...

Grupi ndërministror qeveritar dhe kompania koncesionare e rrugës Milot-Morinë kanë përmbyllur procesin e negociatave duke dalë me një formulë konkrete për tarifimin preferencial të...

Qentë në pedonalen e Shkodrës, qytetarët të shqetësuar bëjnë apel për zgjidhje

Qentë e rrugës janë kthyer në një shqetësim serioz për qytetarët e Shkodrës. Pedonalja e Shkodrës duket se kontrollohet nga qentë që gjenden në...

EMRAT/ Cilët janë deputetët që futën pa doganë makina 100 mijë euroshe

Mbi 100 deputetë dhe ish-deputetë të Parlamentit Shqiptar kanë shfrytëzuar maksimalisht një privilegj që ua jap ligji, duke futur mjete ‘pune’ në pikat kufitare,...

Autostrada Tiranë-Durrës hapet për fundjavë

Pas disa ditë kaosi dhe trafiku të rënduar për shkak të punimeve për riparimin e saj, këtë fundjavë autostrada Tiranë-Durrës do të jetë e...

Ministri i Brendshëm Xhafaj inspekton Piken e Kalimit të Kontrollit Kufitar në Muriqan

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu inspektojne Piken e Kalimit të Kontrollit Kufitar në Muriqan Ministri...

Zbulohet pasuria e kabinetit “Rama 2”, ja sa të ardhura kanë deklaruar kryeministri dhe...

Zbardhen pasuritë e kabinetit “Rama 2”. Kryeministri Edi Rama ka deklaruar të ardhurat nga rroga, nga honoraret dhe fitimet nga shitja e pikturave. Ministri i...

Myftiu i Shkodrës, Sytari: “A ka krim më të madh sesa me vra njeriu...

Faljen e Fiter Bajramit besimtaret muslimanë të Shkodrës e kryen mëngjesin e kësaj të premteje në xhamitë e qytetit. Myftiu i Shkodrës imam Muhamed Sytari...

Besimtarët muslimanë festojnë Bajramin, Rama i uron me këtë foto

Kryeministri Edi Rama ka uruar sot gjithe besimtaret muslimane qe festojne sot Bajramin, pas nje muaji te gjate agjerimi. Me nje postim ne faqen e...

Besimtarët Muslimanë festojnë “Fiter Bajramin”

Besimtarët muslimane falen namazin e Fiter Bajramit. Falja u bë në sheshin Dëshmorët e Kombit. Ajo që u shikua ishte një pjesmarrje shumë e...

EMRAT/ Bashkëqeverisja, Rama shkarkon 6 drejtues të ALUIZNI-t dhe Hipotekës

Kryeministri Edi Rama shkarkoi sot katër drejtorë rajonalë të Hipotekave dhe dy të ALUIZNI-it. Propozimi është bërë nga kreu i qeverisë gjatë një takimi të...

Na ndiqni

13,977FansLike
22SubscribersSubscribe
- Advertisement -