Kulture

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Muslimanet shqiptar i bashkojne fetë në nje iftar në zemer të Brukselit

Me datë 07/06/2018, Federata e Xhamiave Shqiptare të Belgjikës ka shtruar një Iftar në nderë të Muajit të shenjtë të Ramazanit ku morren pjesë...

Telegraph: Pse ka ardhur koha për të vizituar shtetin e moçëm shqiptar; Vizitorët tërhiqen...

Mediat britanike vazhdimisht i kanë kushtuar vëmendje Shqipërisë si një destinacion turistik. Së fundmi është Telegraph që i ka dedikuar një reportazh ku tregon...

Telegraph: Pse ka ardhur koha për të vizituar shtetin e moçëm shqiptar; Vizitorët tërhiqen...

Mediat britanike vazhdimisht i kanë kushtuar vëmendje Shqipërisë si një destinacion turistik. Së fundmi është Telegraph që i ka dedikuar një reportazh ku tregon...

Tava e Krapit mbretëresha e kuzhinës shkodrane

Tava Shkodrane e Krapit e ka zanafillën e saj që me lindjen dhe zhvillimin e pazarit të Shkodrës, ku akshijtë (kështu quheshin guzhinierët në...

Zyliha Miloti: Për të ardh keq që Shkodra ka mbet pa autorë dhe regjisorë...

Publikun shkodran nuk e ndërron me asnjë publik tjetër në botë. Aktorja e madhe e humorit Zyliha Miloti e cila vetëm pak ditë më...

Zyliha Miloti: Për të ardh keq që Shkodra ka mbet pa autorë dhe regjisorë...

Publikun shkodran nuk e ndërron me asnjë publik tjetër në botë. Aktorja e madhe e humorit Zyliha Miloti e cila vetëm pak ditë më...

Shkodër/ Përgatitjet për Festivalin e këngës për fëmijë mes “zhurmës” për mungesë financimi

Festivali Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë do të çelë më 1 qershor edicionin e tij të 56-të. Por në prag të aktivitetit, bashkia e...

“Paganini” shkodran dekorohet nga presidenti i Azerbaxhanit

Elvin Hoxha, muzikanti i talentuar shqiptar i cili jeton në Turqi, ka marrë një nderim të lartë nga Presidenti i Azerbaxhanit, Ilham Aliev. Me rastin...

“Ekrani i artit” në Shkodër

“Ekrani i Artit” për të dytin vit në Shkodër. Një përzgjedhje filmash, dokumentarësh, videosh të shfaqur ndër vite vijnë në këtë festival, që do...

Kronika e një kasneci: Shkodra në shek. XVII

Shkodra dikur sundohej nga princ Primi i Venedikut, i cili ia ka marrë Kralit të Puljes. Njerëzit e tij filluan të plaçkitin krahinat e...

Na ndiqni

13,977FansLike
22SubscribersSubscribe
- Advertisement -