Cunam në Indonezi, shkon në 222 numri i të vdekurve, qindra të plagosur

Dallga gjigante e cunamit të nxitur prej shpërthimit vullkanik ka shkaktuar jo më 168 të vdekur, por të paktën 222 deri më tani, e...

SHBA, rezolutë kundër Princit saudit

Senati i Shteteve të Bashkuara votoi një rezolutë për të ndaluar ndihmën ushtarake ndaj Arabisë Saudite për luftën në Jemen, si dhe bëri përgjegjës...

Protesta e “jelekëve të verdhë”, “katastrofë ekonomike” për Francën

Protestat e "jelekëve të verdhë" kanë qenë "një katastrofë" për ekonominë franceze, thotë ministri i Financave. Franca kaloi katër javë demostratash të njëpasnjëshme kundër rritjes...

Udhëheqësit e BE aprovojnë marrëveshjen e Brexit

Marrëveshja e tërheqjes së Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian është miratuar nga udhëheqësit e BE-së, njoftoi Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk në...

VIDEO/ Paris, protestuesit çajnë kordonin e policisë, futen në Pallatin Elysee

https://www.youtube.com/watch?v=UQw_-DRER0I Policia në Paris po përdor gaz lotsjellës për të shpëndarë protestuesit. Por protestuesit kanë arritur që të çajnë kordonin e policisë dhe të futen në...

Ronaldinho afër falimentimit, gjykata i konfiskon asete të vlefshme

Futbollisti legjendar brazilian, Ronaldinho, ballafaqohet me probleme të mëdha financiare, ndërsa dje gjykata i konfiskoi asete të vlefshme. Sipas mediave braziliane, pas përfundimit të karrierës...

Trump do bëjë ‘një sy qorr’ për vrasjen e gazetarit saudit

Komentet e Donald Trump mbi hetimet për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi, tregojnë se ai do të  bëjë 'një sy qorr' për incidentin, tha...

Protesta masive në Francë kundër rritjes së çmimit të karburantit, 400 të plagosur

https://www.youtube.com/watch?v=4W_vaG9ADI4 Në ditën e dytë të protestave masive në Francë, kundër rritjes së çmimit të karburantit, autoritetet thonë se më shumë se 400 persona kanë...

Erdogan: Turqia nuk do të jetë oborri i dikujt tjetër

Turqia nuk do të jetë oborri i dikujt tjetër, tha sot në Stamboll presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu Agency (AA). Erdoğan iu...

CIA: Vrasja e gazetarit Khashoggi u urdhërua nga princi saudit

CIA beson se princi i kurorës saudite Mohammed bin Salman ka urdhëruar vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi, sipas raportimeve të mediave amerikane. Burime pranë agjensisë...

Na ndiqni

16,344FansLike
54SubscribersSubscribe
- Advertisement -