Pensionet/ Qytet dhe fshat, dy kompensimet që jepen në 2019

Të gjithë pensionistët në fshat dhe në qytet vijojnë të përfitojnë kompensime përgjatë 2019-së. Si pensionistët e rinj, por edhe ata që...

Instat: Transporti i pasagjerëve nga ajri u rrit me 12% për 2018-n

Volumi i mallrave të ngarkuara/shkarkuara në porte, në muajin Dhjetor 2018 është 335 mijë ton, duke u rritur 8,5 %, krahasuar me...

Taksat dhe tarifat, ja si i kanë rënduar shpenzimet në buxhetet e familjeve

Shqiptarët po shpenzojnë gjithnjë e më shumë për të paguar faturat mujore, që nga uji, dritat e deri te pagesat për arsimin...

Tatimet: Rritet dhe paga maksimale, bëhet 114,670 lekë

Rritja e pagës minimale, e cila pas një vendimi të Këshillit të Ministria u bë 26 mijë lekë nga 24 mijë lekë që...

Depozitat bien në nëntor, individët tërheqin 150 milionë euro në një vit

Kursimet e individëve, bizneseve e institucioneve shtetërore në fund të muajit nëntor arritën në 979 miliardë lekë, sipas statistikave të publikuara sot...

Banka e Shqipërisë informon: Si mund të këmbehet një kartëmonedhë e dëmtuar?

Nëse keni kartmonedha të dëmtuara, nuk ka asnjë arsye për t’u shqetësuar. Ato mund ti ndërroni lehtësisht në bankat e nivelit të dytë.

Turqi, paga minimale rritet për 26 për qind

Turqia ka rritur pagën minimale me 26 për qind duke e rritur në 2.020 lira turke në muaj (381.3 dollarë), raporton Anadolu Agency (AA). Ministrja...

Emigrantët “fundosin” euron, arrin nivelin më të ulët nga gushti 2008

Euro e ka nisur javën e fundit të këtij viti, duke u nënçmuar me shpejtësi në raportet e këmbimit me lekun. Sipas kursit zyrtar...

Renditja e Forbes; Shqipëria e 74-a në botë për të bërë biznes, barra e...

Forbes ka publikuar raportin më të fundit mbi “Cilat shtete janë më të mira për të bërë biznes në 2019’ dhe Shqipëria nuk bën...

Rënia e pandalshme e euros, këmbehet me 122.3 lekë

Nuk po njeh te ndalur zhvlerësimi i euros kundrejt lekut vendas. Ne tregun valutor ketë te premte nje euro blihet me 122.3 deri ne...

Na ndiqni

16,469FansLike
59SubscribersSubscribe
- Advertisement -