Kronike

Kronike

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Abuzimi me tenderat, mjeket dhe infermierët e arrestuar sot në gjyq

Mjekët dhe infermierët e spitalit të Shkodrës që u arrestuan për ‘shpërdorim detyre’ do të dalin sot para gjykatës. Ditën e sotme Gjykata e...

Drogë në burgun e Shënkollit, procedohet penalisht punonjësi i policisë

Gjatë kontrollit në burgun e Shenkollit shtetasit L.V 41 i cili vuan denimin në burgun e Shenkollit ju gjet dhe ju bllokua në cilesinë...

Aksident në Shkodër, 9 vjeçari në gjëndje të rëndë për jetën

ShkodërI InformacionParaprak Më datë 21.09.2018 ora 18.00, jemi njoftuar se në rrugën e Draçinit, në unazë lindore, lagje “10 Korriku”, Shkodër, shtetasi Malazez A. D....

Urdhëroi vrasjen e gruas, biznesmeni nga Shkodra: Suela ishte thesari im

Sadetin Sula, i cili është dënuar me burg përjetë për urdhërimin e vrasjes së gruas së tij, ka thyer heshtjen ndërsa mohon krimin. Në...

Shkodër, abuzim me pronat në Hipotekë, ndalohet anëtari i Këshillit Bashkiak dhe 3 të...

Korrupsioni në Hipotekën e Shkodrës ka çuar në pranga dy persona dhe dy të tjerë janë ndaluar. Mes të arrestuarve është edhe juristi i Hipotekës dhe njëherazi...

Kryemadhi: Në Vlorë është gjetur trup pa kokë, por policia hesht

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “Open” me gazetaren Eni Vasili në “Top Channel”, bëri me dije se...

Drogë nga Holanda në Itali, ja roli i shqiptarëve

Karabinierët e Firences kanë mbyllur rrugën e një prej organizatave kryesore të trafikut të drogës nga Holanda në rajonin e Toskana-s, kryesisht në Firence. Dhjetë...

Ekzekutimi i gjyqatares, dëshmon shoferi që largoi Fadil Kasemin nga vendi i ngjarjes

Në seancën gjyqësore ndaj Fadil Kasemit, sot dëshmoi drejtuesi i mjetit që e largoi nga vendnngjarja pasi ai kishte ezekutuar ish-gruan e tij, gjyqtaren...

La Amerikën për Shkodrën, kush është mjeku kardiolog që u arrestua për shpërdorim detyre

Pas një hetimi dymujor, prokuroria e Shkodrës ka arrestuar dje disa mjekë dhe infermierë të spitalit rajonal, pasi akuzohen për shpërdorim detyre. Ish-drejtori i spitalit...

Ekzekutimi i Feraccakut, ja çfar harruan autorët në vendin e krimit

Zbulohen detaje nga ekzekutimi i biznesmenit në Shkodër. Vrasësit harruan një karikator, besohet se ikën zbathur, pasi shapkat dhe sandalet u gjendën në vendin...

Na ndiqni

15,202FansLike
30SubscribersSubscribe
- Advertisement -