Lajmi i Fundit

Lajmi i Fundit

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Nxënësit e shkollës “Hamdi Bushati” dhe “Niki Lezha” dhurojnë për Musa Baculin

Musa Baculi pak dite perpara se te pesonte aksident duke rrezikuar mbytjen ne. “Zallin e bardhe” Shiroke, ishte regjistruar ne shkollen e mesme profesionale “Hamdi...

Policia e Shkodrës njoftim zyrtar për ngjarjen e rëndë që tronditi qytetin

Informacion paraprakS/ Sot rreth orës 11:15 në lagjen “Partizani” në vendin e quajtur 'Merkata Rus', dyshohet se dy persona me motoçikletë kanë qelluar me...

Zv/Ministri i Brëndshëm Sandër Lleshi takim me drejtuesit e Policisë Shkodër

Ka përfunduar takimi i zëvendësministrit te Brendshëm ne Shkodër Sandër Lleshi me policinë e qarkut të Shkodrës. Për mbi dy orë Lleshi zhvilloi takim...

Lekundje të forta termeti në Shkodër

Disa rrethe në Veri të vendit janë shkundur nga një tërmet pasditen e sotme rreth orës 14:48. Epiqendra ka qenë në Mal të Zi,...

Sandër Lleshaj heq dorë nga karriera ushtarake, i shkruan Metes

Zv/ ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj heq dorë nga karriera ushtarake. Kryeministri publikon letrën që zoti Lleshaj i ka dërguar presidentit Meta. " Zoti President Në...

Shpallja ‘non grata’ e 52 ekstremistëve grekë, Athina: Presim sqarime nga Shqipëria

Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar pasi Shqipëria shpalli sot "non grata" 52 ekstremistë pas ngjarjeve të djeshme në Bularat, gjatë ceremonisë funerale për Konstandin...

“Bularati”, Lleshi: Provokim vulgar dhe i rrezikshëm; 52 grekë shpallen “non grata”

Zv/ministri i Brendshëm, Sandër Lleshi, doli përpara mediave për të njoftuar se 52 shtetas grekë janë shpallur “non grata” pas incidenteve në varrimin e...

Manastirliu në Shkodër: Strategji për te ndalur ikjen e bluzave të bardha nga Shqipëria..

Ministrja e shendetesise ka mberritur sot ne Shkoder per inaugurimin e urgjences se spitalit rajonal te Shkodres. Ne kete inaugurim ministrja ka folur edhe per...

Rrokadë ndryshimesh në prokuroritë e Tiranës, Lezhës dhe Shkodrës/ Ja lëvizjet e firmosura nga...

Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku ka firmosur lëvizjet e prokurorëve në disa nga prokuroritë e rretheve.Marku ka kryer disa ndryshime prokurorësh në...

“Rrezik serioz për banorët”, Sandër Lleshi urdhër tjetër Policisë

Me sa duket zëvendës ministri i Brendshëm Sandër Lleshi ka ardhur me një plan të qartë për të drejtuar institucionin me kompetencat e një...

Na ndiqni

15,764FansLike
42SubscribersSubscribe
- Advertisement -