Politike

Politike

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Ligji për Teatrin, Basha: Nesër, akt ‘grushti shteti’ në Kuvend

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha se amendimi i ligjit që i hap rrugë rrënimit të Teatrit Kombëtar është një akt grushti shteti,...

Zv/ Kryeministrja Mesi, takim me Ministrin e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë së Kosovës Z. Besim...

Zëvendëskryeministrja e Republikës së Shqipërisë Znj. Senida Mesi ka pritur sot në një takim në Tiranë Ministrin e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë së Republikës së...

PD padit Erion Veliajn: Dha 2.6 milion euro për blerjen e 400 pishave

Partia Demokratike ka ngritur një kallëzim penal ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Akuza konsiston në shpërdorim detyre dhe shkelje të barazisë në tendera. Sipas deputetit...

Topalli: Basha shiti PD për disa drejtorë me lekë dhe 14 mln euro që...

Ish-nënkryetarja e PD-së, Jozefina Topalli, kërkon që të ndërhyhet me emergjencë, duke reformuar në mënyrë radikale forcat politike që kemi, ose duke krijuar lëvizje...

VIDEO/ Basha denoncon me emra: Ministrat dhe deputetët e inkriminuar…

Për kryeopozitarin Lulzim Basha, ligji për vetingun e politikanëve, nuk lejon daljen e “peshqve të mëdhenj” nga rrjeta. “Të premten të mblidhet seanca e këshillit...

‘Të na bëjë mirë’, ish-ministri reagon për lirimin nga burgu të nipit të Enverit

Ish-ministri i Drejtesise, Ylli Manjani ka reaguar pas lirimit nga burgu te Ermal Hoxhes, nipit te ish diktatorit. Me nje shenim ne Facebook, ai shkruan...

Berisha: Opozita bën vetëvrasje, nëse shkon në zgjedhje me Ramën Kryeministër

Ish-kryeministri Sali Berisha  deklaroi se me Edi Ramën në krye të qeverisjes, opozita nuk vjen kurrë në pushtet. Sali Berisha: “Unë për vete do të bëja...

Vettingu/ Rama: Të hapen “librat” e pasurisë, të nisë nga sarajet e mia

Që pas hedhjes së idesë së kreut të PD, Lulzim Basha, që përveç në sistemin e drejtësisë, edhe politikanët t’i nënshtrohen vettingut, kjo ka...

Spahija: Për Shkodrën Rama dhe rilindasit po zbatojnë vetëm programin e drogës, vrasjeve dhe...

Bardh SPAHIA Edhe pse qyteti eshte i braktisur tash 5 vjet nga kjo qeveri, Rilindja nuk rresht se beri propagande manipulimi me Shkodren. By-pass i...

Basha mirëpret kërkesën e PDIU për koalicion

Dy ditë pasi kreu  i PDIU-së, Shpëtim Idrizi deklaroi se do të nisë negociatat me PD, kreu i demokratëve, Lulzim Basha i është përgjigjur...

Na ndiqni

15,202FansLike
30SubscribersSubscribe
- Advertisement -