Vizita, Vuçiç në Kosovë: Jam i lumtur që jam këtu, Merkel i pengon idetë...

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka nisur sot vizitën dyditore në Kosovë. Fjalët e para të kreut të shtetit serb pasi ka hyrë në...

Haradinaj: Kufijtë ndryshohen vetëm me luftë

Ndryshimi i kufijve të Kosovës mund të bëhet vetëm me luftë dhe çështja e vetme që mund të diskutohet me Serbinë është njohja reciproke....

Vuçiç: Beogradi dhe Prishtina janë larg nga zgjidhja

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi se Beogradi dhe Prishtina janë larg nga zgjidhja, dhe se nuk do të ketë marrëveshje sekrete, por nëse...

‘Korrigjimi i kufijve’/ Bombarduesit serbë mbi Preshevë, Beogradi nis stërvitjen ushtarake

Forcat Ajrore të Serbisë sot do të jenë përsëri prezent mbi Preshevë. Sipas mediave serbe, avionët ushtarakë serbë do të fluturojnë mbi Preshevë si...

Katastrofë pas katastrofe, Athina goditet nga përmbytjet

Pak ditë pas zjarreve katastrofike që shkaktuan vdekjen e të paktën 85 personave në verilindje të Athinës, tashmë është veriu i kryeqytetit grek që...

Hungaria i dhuron Malit të Zi 25 km gardh kufitar me Shqipërinë për të...

Hungaria duket se ka vendosur të konkretizojë idenë për një gardh kufitar mes Shqipërisë dhe Malit të Zi. Mediat hungareze raportojnë sot se vendi...

Arrihet marrëveshja me Greqinë, Maqedonia nga sot me emër të ri

Është përfundimtare dhe zyrtare. Athina dhe Shkupi arrijnë më në fund paktin për emrin dhe bien dakord që zgjidhja të jetë: Republika e Maqedonisë...

Media greke: Rama po grabit tokat në Himarë, do ndërtojë një resort luksoz

Një nga televizionet e njohur në Greqi, ‘Star’ i ka kushtuar hapësirë bregdetit të jugut të Shqipërisë. Në një kronikë të këtij televizioni thuhet...

Na ndiqni

15,764FansLike
42SubscribersSubscribe
- Advertisement -