Elvisi Naçi mban fjalën, “moderatori” i “Shqiptarët për Shqiptarët” Riadi, bëhet me shtëpi të...

Në finalen e madhe të emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” ishte ftuar moderatori i vogël që rrëmbeu shumë vëmendje gjatë emisioneve të kaluara. Ai ishte...

Festa e Fitër Bajramit, Ilir Hoxholli: Do ti thosha qeverisë, kujdesu për të varfërit...

Ditën e sotme është festuar Fitër Bajrami, i cili pas 30 ditëve agjërim, festohet nga të gjithë besimtarët mysliman. I ftuar në FaxNews ka qenë...

Prindërit në azil, emigracioni i të rinjve shton kërkesat e moshës së tretë

Largimi i të rinjve në emigracion po i detyron shumë të moshuar tu drejtohen qendrave rezidenciale. Në qendrën e të moshuarve në Fier, ku...

Shkodër, gruaja e vetmtuar që fle te shkallët e pallatit, 40 vjet pa kartë...

Shumë të moshuar janë lënë vetëm dhe jetojnë në kushte mjerane. E tillë është edhe historia e 60 vjeçares Drande Plani në Shkodër. Kur...

Klosi prezanton “Smile Albania”: Punësim sezonal për të rinjtë dhe kredite për praktikat mësimore,...

Punësim sezonal për të rinjtë dhe kredite për praktikat mësimore nëpërmjet projektit “Smile Albania”. Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi lancoi hapjen e...

Flinte në korridor, “Shqiptarët për shqiptarët” ndihmojnë 80-vjeçaren

Gjatë emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” në News24 u trajtua historia e Vashe Smakës 80 vjeç nga Puka. Bashkëshorti i saj ka ndërruar jetë në...

“Shqiptarët për shqiptarët”/ Mblidhnin bidona, shqiptari nga Amerika u ndryshon jetën të moshuarve (Video)

Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” u rikthyen në Babrru. Por tashmë baraka e mbushur me bidonë e dy të moshuarave Hasan dhe Sadete Sula nuk...

Tarifë më e ulët kalimi për Rrugën e Kombit

50 milionë euro do të paguajë buxheti i shtetit për 30 vitet e periudhës së koncesionit të mirëmbajtjes së rrugës së Kombit nga reduktimi...

Durrës/Babai rrit në kushte ekstremë 3 fëmijët e tij, Xhamia “Dine Hoxha” i ofron...

Në emisionin “Opinion” u prezantua një tjetër rast i sjellë për familjen Gjipali nga fondacioni “Fundjavë Ndryshe”, ku babai rrit i vetëm në kushte...

Gjashtë motrat jetime, Rama: Tragjedi me përmasa të jashtëzakonshme

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur një tragjedi me proporcione të jashtëzakonshme rastin e prezantuar në emisionin ‘Opinion’, të martën në darkë, për gjashtë...

Na ndiqni

13,977FansLike
22SubscribersSubscribe
- Advertisement -