Sport

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Brazili tregon dhëmbët, mposht pastër Rusinë në “Luzhniki”

Brazili nuk fal as në miqësore. Samba braziliane triumfuan në stadiumin "Luzhniki Arena" kundër Rusisë me rezultat e thellë 3-0, duke i dhënë një paralajmërim...

U-21/ Shqipëri-Sllovaki, formacionet zyrtare. Bushi i beson portën shkodranit Sherri

Shqipëria U-21 do të luajë pasditen e sotme në stadiumin “Selman Stërmasi” ndaj Sllovakisë ndeshjen e gjashtë kualifikuese në Grupin 2 në eliminatoret e...

Studimi/ Nëse transferoheshin sot, ja sa do kushtonin legjendat e futbollit

Sipas ‘play ratings’ transferimi i Ronaldo Nazario De Lima-s nga Barcelona te Inter në vitin 1997 do të kushtonte 433 mln euro. Ronaldo në një...

“Çmenduri” për shkodranin Guri, ofertë 500 mijë euro nga Koreja e Jugut

Kukësi bëhet gati për “goditjen” e madhe në merkato. Pasi shitën Elis Bakaj për shumën e 120 mijë dollarëve, një ofertë shumë herë më...

Ndryshon data për ndeshjen Vllaznia- Skënderbeu. Ja kur do luhet

Pas ndërprerjes së kampionatit për shkak të ndeshjes së kombëtares shqiptare ndaj Norvegjisë, Superliga do të rikthehet të luajë në mesjavën e ardhshme ndeshjet...

Egjipt/ Minuta falas për çdo gol të Salah, a do të ‘falimentojë’ kompania telefonike?

Mohemed Salah ka “pushtuar” Premier League me magjinë e tij duke u shndërruar në një idhull për shumë tifozë dhe mbi të gjitha duke...

Trajneri Gjoka merr një vendim për kuqeblutë pas humbjes me Kukësin

Disfata e pësuar pasditen e së hënës në Kukës, nuk është pritur mirë tek Vllaznia. Pjestarët e saj mendojnë se ajo ishte e padrejtë...

Kombëtarja U-21, Manaj e Sherri: Kundër Sllovakisë do tentojmë vetëm fitoren

Rei Manaj dhe talenti i portës shkodrane, Alen Sherri ishin dy lojtarët e ekipit kombëtar U-21 të cilët dolën përpara mediave ku u shprehur...

Skenderbeu nostalgji për Hamdi Salihin, ja çfar përkujton (VIDEO)

KF Skenderbeu shkruan në facebook: Si sot 2 vite me parë Hamdi Salihi shënonte tripletën e vetme me fanellën bardhekuqe në fitoren 5-1 ndaj Flamurtarit. Sulmuesi...

Skenderbeu nostalgji për Hamdi Salihin, ja çfar përkujton (VIDEO)

KF Skenderbeu shkruan në facebook: Si sot 2 vite me parë Hamdi Salihi shënonte tripletën e vetme me fanellën bardhekuqe në fitoren 5-1 ndaj Flamurtarit. Sulmuesi...

Na ndiqni

13,240FansLike
18SubscribersSubscribe
- Advertisement -